wtorek, 8 listopada 2011

Relacja niedzielenego meczu ze strony Gedanii Gdańsk

Foto Andrzej Patro

Niestety druga drużyna juniorek Energii Gedanii nie dała rady TPS Rumia. Po wyrównanym i długim spotkaniu o zwycięstwie decydował piąty set. Więcej spokoju zachowały siatkarki z Rumi i to one cieszyły się z kolejnego wygranego meczu.

Na początku spotkania oba zespoły grały dosyć nerwowo i miały problem z kończeniem akcji. To powodowało, że żaden z zespołów nie był w stanie wypracować wyraźniej przewagi punktowej. Ostatecznie pierwszego seta Energa Gedania wygrała 25:22.

Set II i III w naszym wykonaniu do najlepszych nie należał. Sporo prostych błędów i niedokładności doprowadziły do porażki w setach odpowiednio do 17 i 22.

Set IV w naszym wykonaniu był znacznie bardziej udany. Rywalkom nie układała się gra w przyjęciu. Siatkarki Gedanii dobrze grały blokiem i środkiem, co pozwalało na zdobywanie punktów seriami i wyjście na prowadzenie 18:7. Końcówka seta czwartego była już bardziej wyrównana i partia zakończyła się zwycięstwem Gedanii 25:17.

Set V rozpoczął się korzystnie dla siatkarek TPS Rumia. Szybko zdobyły one przewagę 7:4 i już do końca kontrolowały grę. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:9 i dał Rumi zwycięstwo w meczu 3:2.

TPS Rumia - Energa Gedania II Gdańsk 3:2 (22:25, 25:17, 25:22, 17:25, 15:9)