sobota, 22 października 2011

Wygrana i porażka TPS-u w 57 setach.

Z jedną porażką i wygraną na koncie zakończyli turniej urodzinowy miasta kibice TPS-u Rumia. W swoim pierwszym meczu TPS gładko 0:3 uległ dziewczynom z LO I w Rumi. W tym meczu w grze Trójkolorowych nic nie wychodziło. Zapewne na wynik miał wpływ urodziwych dziewczyn ze szkoły średniej z których powodów zawodnicy nie mogli się skupić :P Drugi mecz z Łączpolem w kibicowskich derbach wybrzeża był zgoła odmienny od pierwszego. W grze rumian wreszcie pojawiło się dobre przyjecie i zagrywka, którą raz po raz nękali przeciwników z Gdyni. Z taką grą wreszcie TPS mógł myśleć o zwycięstwie w całym meczu. Pierwszy set kibice wygrali do 20. Następny set był już dużo cięższy. Po kilku punktowym prowadzeniu na początku meczu TPS zanotował przestój i przegrywał już różnicą 5 pkt (11:16). Mimo wysokiego prowadzenia Łączpolu drugi set zakończył się również zwycięstwem kibiców TPS-u, którzy najpierw dogonili Łączpol, a potem przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając seta do 22 i zapewniając sobie zwycięstwo w całym spotkaniu minimum 2:1. W trzecim najbardziej emocjonującym secie granym na przewagi górą ponownie okazali się rumscy kibice, którzy przegrywając 22:24 bronią dwie piłki meczowe Łączpolu i wygrywają seta do 26, a cały mecz 3:0. Zatem kibicom TPS-u udał się rewanż za tegoroczną porażkę 0:3 odniesioną z Łączpolem na turnieju o Puchar Belfra. Na siatkarskim parkiecie w dniu dzisiejszym mogliśmy też oglądać byłe zawodniczki TPS-u Rumia Agnieszkę Stankiewicz (Kucypera) i Annę Brodacką, które występowały w zespole rumskich nauczycieli.

TPS Rumia - LO I 0:3
Skład: Picel, Patryk, Wicher, Radek, Malina, Seba oraz Błażej

TPS Rumia - Łączpol Gdynia 3:0
Skład: Picel, Błażej, Wicher, Radek, Malina, Seba oraz Kamil, Szymon