sobota, 19 lutego 2011

TPS ponownie słabszy od v-ce mistrzyń Polski.

TPS Rumia poległ podopiecznym Bogdana Serwińskiego 0:3(15:25, 23:25, 16:25). MVP meczu wybrana została Kinga Kasprzak, która w całym meczu zdobyła 22 punkty.

Początek sobotniego spotkania nie zapowiadał łatwej przeprawy dla Mineralnych. Długie wymiany kończone były raz z jednej, a raz z drugiej strony siatki. Na pierwszej przerwie technicznej Mineralne prowadziły zaledwie jednym punktem (8:7). Udane kontry dały Im prowadzenie na drugiej przerwie technicznej 16:12. Zawodniczki z Muszyny kontrolowały przebieg seta i z chwili na chwilę powiększały swoją przewagę. Seta pierwszego zakończyły wynikiem 25:15. Druga odsłona spotkania nie była już tak kolorowa dla podopiecznych Bogdana Serwińskiego, które nie mogły kończyć ataków, co dało prowadzenie zawodniczek z Rumi 8:3. Gdy już udawało się dojść Mineralnym Rumianki to, robiły One głupie błędy i gospodynie z powrotem uciekały na parę oczek. Na drugą przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem schodziły zawodniczki z Rumi(16:13). Przewagę tą utrzymały do wyniku 21:18. Przy zagrywce Aleksandry Jagieło zawodniczki z Muszyny zdobyły 5 punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 23:21. Rumiankom udało się jeszcze doprowadzić do remisu po 23. Miały nawet piłkę na 24 punkt, lecz w aut zaatakowała Ewelina Mikołajewska. Seta drugiego zakończył podwójny blok na Dorocie Pykosz. W trzecim secie zdeprymowane Rumianki nie były w stanie podjąć wyrównanej walki i seta 3 przegrały do 16.

MVP meczu wybrana została Kinga Kasprzak, która jeszcze w poprzedni sezonie broniła barw TPS-u Rumia.

TPS Rumia - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3(15:25, 23:25, 16:25)

Składy zespołów:

TPS: Leszczyńska, Starzyk-Bonach, Zemstova, Pykosz, Martinez, Toborek, Jagodzińksa(L) oraz Mikołajewska, Brodacka, Hudima

Muszynianka Myszyna: Sadurek, Jagieło, Bednarek, Kaczor, Kasprzak, Wensink, Zenik(L) oraz Piątek, Śrutowska, Gajgał, Kaczorowska

źródło: volley24.pl